תקציר הקורס


טיפול בקבלה ומחויבות החל כמתודה לשיפור הסתגלות התנהגותית למצוקה פסיכולוגית. בעשור האחרון, התפתחו התמחויות ליישום ACT במגוון הקשרים הכוללים עבודה עם הורים, צוות וקליינטים עם יכולת להבעה ורבאלית.

בקורס זה, נסקור את ההיסטוריה של ACT כאימון וכטיפול, התפתחויות משמעותיות בניתוח התנהגות שהובילו לפיתוח RFT (Relational Frame Theory), והאופן בו RFT והשפה האנושית מסבירים את השימוש ב-ACT כדי לקדם שינויים התנהגותיים.

בהמשך, משתתפים ילמדו את ששת התהליכים הבסיסיים המעורבים בגמישות התנהגותית ופסיכולוגית, בדגש על הכרת המושגים המקצועיים והיומיומיים להגדרת מיומנויות אלו.

בהמשך נתמקד בדרכים לבצע הערכה תפקודית ACTית, כהליך משלים להערכות תפקודיות התנהגותיות. לאחר מכן, משתתפים יתרגלו שימוש ב-ACT באמצעות שלושה הליכים נפרדים: המטריקס, יצירת מטאפורות, ותרגולי המחשת מטאפורות.

במהלך מפגשי הערב, נדון בשימוש ב-ACT PROSOCIAL  כדי לעזור לקבוצות לפתח תקשורת קהילתית בת קיימא, נעמיק את התרגול המשותף, ונלמד על מגוון אופנים להשתמש במודל ה-ACT עם קהלים מגוונים. המשתתפים יקבלו משימות לביצוע בביתם בכל ערב, ויעודדו לעבוד בזוגות במהלך ולאחר סיום הקורס כדי לפתח מיומנויות ACT שישרתו אותם לאורך זמן.

מוזמנים לעיין בלו"ז המלא של הקורס - לחצו כאן למעבר לתוכנייה