שאלות ותשובות


הקורס מתאים לאנשי טיפול וסטודנטים למקצועות הטיפול, ובכללם פסיכולוגים, מטפלים בהבעה, מנתחי התנהגות, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת ואחרים.
הקורס מתאים גם לאלו שאינם מכירים ACT ורוצים לרכוש ידע וכישורים שיאפשרו להם להתחיל ליישם את המודל בעבודתם מיד עם סיום הקורס, וגם עבור אלו שמכירים ACT, להם הקורס יאפשר להעמיק את הידע ולשפר את כישוריהם ביישום המודל.
כן, בהחלט! הקורס מוכר על ידי מספר ארגונים מקצועיים:
  • הסתדרות הפסיכולוגים בישראל מכירה בקורס כהשתלמות מקצועית מובהקת. על פי הסכמי השכר, השתלמות זו תוכר כהיעדרות בשכר ותמומן על ידי המעסיק.
  • הקורס מוכר לצורך צבירת נקודות השכלה על ידי איגוד הפסיכולוגים האמריקאי (APA), ולמשתתפים יוענקו 30 נקודות השכלת המשך.
  • הקורס מוכר לצורך צבירת נקודות השכלה על ידי איגוד מנתחי ההתנהגות המוסמכים (BACB), ולמשתתפים יוענקו 30 נקודות השכלת המשך. נקודות אלו יכללו את כל נקודות הסופרוויז'ן והאתיקה הנדרשות במחזור הסמכה.
לשמחתנו כיום מוצעים בארץ מגוון קורסים והכשרות נפלאות ב-ACT, ורבים מתייעצים עימנו איזו הכשרה הכי מתאימה עבורם. כמובן שהתשובה משתנה ואישית, ובכל זאת, הנה מספר דברים שכדאי לזכור:
  • מדובר בהזדמנות חד פעמית לקבל הכשרה בארץ מד"ר תום סבו, ד"ר לפסיכולוגיה עם התמחות בניתוח התנהגות, מומחה בעל שם עולמי בתחום ה-ACT, חוקר RFT ו-peer-reviewed ACT trainer עם ניסיון ייחודי בתחום. תום הוא חלק מהסגל המקצועי שמעביר את קורסי ה-BootCamp בארה"ב, וזו הפעם הראשונה שקורס זה מוצע בארץ לקהל המקומי. עד היום אנשי מקצוע ישראלים הרחיקו עד ארה"ב כדי לקחת חלק ב-BootCamp, ואין לדעת האם ומתי הזדמנות כזו תתקיים שוב בארץ.
  • למשתתפי הקורס תינתן חוברת עם חומרי הקורס בתחילת הקורס, וכן תעודת סיום קורס ובה פירוט שעות הקורס.
  • הקורס הינו קורס חווייתי ואינטראקטיבי וכולל הזדמנויות רבות ללמידה אקטיבית ותרגול (Hands On). מתוך עיקרון זה, הקורס לא יתקיים באולם הרצאות, אלא בחלל שמאפשר ישיבה נוחה סביב שולחנות, תנועה חופשית במרחב, ועבודה בקבוצות או בזוגות. כך ניתן יהיה לתרגל וללמוד בצורה חוויתית ובלתי נשכחת.
  • הרישום ל-BootCamp כולל ארוחות בוקר וצהריים, כיבוד קל לאורך כל היום, ותנאי אירוח ברמה גבוהה מזו שאנו רגילים לה בכנסים בארצנו הקטנטונת.
  • ה-BootCamp הינו הזדמנות ללמידה משותפת, במסגרת קהילה לומדת, המאפשרת נטוורקינג והכרות עם אנשים  ממגוון מקצועות הטיפול. מי יודע אילו שיתופי פעולה נהדרים יירקמו בזמן ההפסקות?
  • אנחנו יודעים שארבעה ימים מבוקר עד ערב זו התחייבות. אבל היי, מדובר בקורס על.. מחויבות! אנו מקווים שהפרסום המוקדם יאפשר למשתתפים להערך לקורס האינטנסיבי מראש, ושהמיקום המרכזי בו ייערך הקורס (בסמוך לתחנת הרכבת/אוטובוס סבידור בתל אביב) יאפשר גם לאלו מכם שמתגוררים רחוק להגיע בנוחות.
אחד הדברים היפים במודל ה-ACT, הינו שמדובר במודל טיפולי טרנס-דיאגנוסטי. הכוונה הינה שהטיפול איננו ממוקד בהפרעה אחת ספציפית, וכלל אינו כבול לסימפטומים של הפרעות כלשהן. כך, כל מטפל יכול להתאים את המודל לעבודה עם הקליינטים שלו, בין אם הם מבוגרים, צעירים, בני נוער, או ילדים, עם אבחנה כלשהי (כולל בעלי קומורבידיות קלינית), או מטופלים ללא אבחנה שהגיעו לטיפול מתוך רצון לשפר את איכות חייהם באספקט כזה או אחר. מודל ה-ACT משמש מטפלים באמצעות טיפול פרטני, זוגי או קבוצתי, בהדרכות הורים וצוותים, ואף בעבודה עם עובדים וארגונים. המגוון הרחב של בעלי המקצוע שיכולים להנות מה-ACT בוטקמפ, מעיד אף הוא על הטווח הרחב של קליינטים שיכולים להיתרם מהטיפול.
הנגשת הכנס לקהל דובר עברית היא בעלת חשיבות עליונה עבורנו. חלק מהסיבה לכך שהחלטנו לערוך את הבוטקמפ בארץ הינה כדי להתגבר על פערי הנגישות השפתיים שעמם מתמודדים ישראלים רבים, שמונעים מהם לעיתים נגישות לידע מקצועי איכותי שמוצע באנגלית. לכן, למתעניינים ישנה אפשרות לקבל ללא תשלום נוסף אוזנייה ולהנות מתרגום סימולטני מצוין על ידי מתרגמות מקצועיות. כמו כן, כל החומרים הכתובים יינתנו בעברית ובאנגלית. אנו מתחייבים לרמת תרגום גבוהה ומקצועית!